Plavecký bazén včetně dětských bazénů bude od soboty 1. června uzavřen pro veřejnost. Důvodem je výměna dlažby ve sprchách, osušovnách a toaletách. Stavební práce jsou naplánovány na jeden měsíc, a to tak, aby od 1. července mohl bazén znovu začít sloužit veřejnosti.

 

Červen byl vybrán z důvodu, že patří statisticky k návštěvnicky nejslabším v celém roce, a proto je přerušení provozu z pohledu zájmu uživatelů i ekonomiky nejméně bolestné.

Dle vývoje počasí v červnu se předpokládá, že veřejnost dostane možnost využívat areál venkovního aquaparku.

Firma Staviservis Jindřichův Hradec, jež zakázku za 1,6 milionu korun bez DPH od města Jindřichův Hradec vyhrála, bude mít v krytých prostorách bazénu za úkol vyměnit jak dlažbu ve sprchách a přilehlých prostorách šaten pro dospělé, tak i v dětských sprchách a v bezbariérové šatně. Položen bude rovněž nový izolační systém.

Plavecký bazén využije měsíční pauzu k provedení neodkladných oprav, uskutečnění pravidelné technologické odstávky, generálnímu úklidu prostor a k realizaci dalších investic v hodnotě statisíců korun. Například je v plánu výměna halogenových výbojek za LED světelná tělesa v relaxačním bazénu, což zvýší světelný komfort a přinese významnou úsporu elektřiny, nebo finančně náročný servis UV lamp a ozonizátorů.

Plavecká škola

Svůj provoz bude od 1. června nucena přerušit také Plavecká škola Jindřichův Hradec.

Vedle škol se omezení dotkne i klientů kurzů. Původně byly poslední odpolední kurzy plánovány na týden od 10. do 14. června. Jejich účastníkům nabídne Plavecká škola jako kompenzaci za neuskutečněné 2 hodiny volné vstupenky do bazénu (lze uplatnit i při vstupu do venkovního letního aquaparku). Bližší informace budou zaslány na e-maily rodičů. Stále populárnější závody odpoledních kurzů se s ohledem na velký zájem dětí i rodičů uskuteční, a to tradičně ve dvou dnech podle jednotlivých věkových kategorií: v úterý 28. května od 15 do 17 hodin a ve středu 29. května rovněž od 15 do 17 hodin.

Účastníci kurzů kojenců a batolat si budou moci zakoupit kurzy pouze do konce května. Nevyčerpané hodiny pro účastníky těchto kurzů bude možné vybírat i v letním období, po opětovaném otevření areálu krytého bazénu. Zajímavým bonusem jistě je, že tato nabídka platí i pro návštěvu venkovního aquaparku při vstupu přes letní pokladnu.

 

Facebook ikona

Sledujte novinky a události
na Facebooku

Prohlédnout facebook

Aktuality

Uzavření bazénu pro veřejnost v sobotu 25. května
22.05.2024
Celý areál plaveckého bazénu bude v sobotu 25. května uzavřen z důvodu konání závodů konání KP v plavání ml. žactva. Návštěvníci, těšíme se na vás opět v neděli 26. května (10-20 hod.)!
Vítězné školy Okresních plaveckých závodů
24.04.2024
Již 26. ročník Okresních plaveckých závodů, jehož dějištěm byl v březnu plavecký bazén, je minulostí. Tečku za ním udělalo slavnostní předání trofejí přímo ve vítězných školách.
Uzavření krytého bazénu 1.-30. června
19.04.2024
Plavecký bazén J. Hradec bude od soboty 1. června uzavřen pro veřejnost. Důvodem je výměna dlažby ve sprchách, osušovnách a toaletách. Stavební práce jsou naplánovány na jeden měsíc, a to tak, aby od 1. července mohl bazén znovu začít sloužit veřejnosti.
Všechny aktuality