1. Dětem do věku 12 let, které jdou do bazénu samostatně, je vstup zakázán. Dětem do 12 let je povolen vstup pouze v doprovodu dospělé osoby starší 18 let a mít s sebou zdravotní průkaz pojištěnce (prokázání věku i doklad pro případ úrazu)!

 2.  Na základě vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 238/2011 Sb. část čtvrtá, § 19 odstavec 3 nemají děti do 1 roku věku přístup do bazénu. Pro děti do 1 roku je vyhrazeno "Sobotní koupání pro děti do 1 roku s rodiči" (sobota 9 - 10 hodin).  

 3.  

  Do prostor areálu mají zakázán přístup všechny osoby, které jsou postiženy jakoukoliv nemocí ohrožující zdraví ostatních návštěvníků. To znamená osoby postižené horečkou, kašlem, zánětem očních spojivek, osoby s nakažlivými nebo odpor budícími chorobami, bacilonosiči střevních nebo jiných chorob, rodinní příslušníci osoby postižené nakažlivou infekční chorobou či osoby s chorobami provázené výtokem, osoby s kožními parazity a vyrážkami, obvazy na těle a rovněž osoby nečisté a v nečistém oděvu. 

 4. Zákaz vstupu platí i pro osoby pod vlivem alkoholu nebo drog.

 5. Skupiny nad 12 osob mají povinnost ohlásit svou návštěvu nejdéle 24 hodin předem, a to osobně nebo telefonicky na recepci. V případě, že se tak nestane, nemusí být v případě vysoké návštěvnosti do areálu vpuštěny. Sleva pro dětskou skupinu (děti do 18 let věku) je poskytování dle Ceníku.

   

 6. Držitelé průkazů ZTP/P s sebou vždy musí mít doprovod (průvodce), který je starší než 18 let. Držitel průkazu ZTP/P, který průvodce nemá nebo průvodce není starší 18 let, nebude do prostor bazénu z důvodu bezpečnosti vpuštěn. 

   

 7. Bezbariérovou šatnu ve vestibulu Plaveckého bazénu Jindřichův Hradec jsou s platností od 1. 2. 2022 oprávněni využívat pouze držitelé průkazů ZTP/P s doprovodem. Tento návštěvník je vždy povinen prokázat se před vstupem do šatny na recepci svým dokladem a oznámit vstup do šatny a řídit se Provozním řádem bezbariérové šatny. Držitel průkazu ZTP/P má zakázán vstup do Parní kabiny v Relaxačním bazénu a na schody k nim vedoucí (s ohledem na nebezpečný přístup - strmé schody).

   

 8. Všichni návštěvníci jsou povinni se před vstupem do bazénu důkladně umýt mýdlem bez plavek.

   

 9. Návštěvníci bazénu jsou povinni mít s sebou plavky, které musí být čisté. Nikdy nesmí použít ke koupání oděv, ve kterém přišli. V trenýrkách, nepřiléhavých krátkých kalhotách s kapsami ("bermudách") a spodním prádle je zásadně vstup do bazénu zakázán. Děti ve věku 1 až 2 let musí do bazénu v plavkách s přiléhavou gumičkou a v koupacích plenách nebo ve speciálních plavečkách určených ke koupání. Pokud nebude dodržen předepsaný oděv u dětí do 2 let, provozovatel má právo při znečištění bazénu na náhradu vzniklé škody od rodičů dítěte. Děti ve věku 2 až 3 let musí při koupání používat plavečky s přiléhavou gumičkou kolem nohou.

   

 10. Doporučuje se nebrat do areálu cenné věci a větší obnosy peněz - jejich uložení je možné pouze do trezorků ve vestibulu. Do šatních skříněk nesmí návštěvník cennosti ukládat.

   

 11. V prostorách plaveckého areálu - zvláště pak ve sprchách, šatnách a v okolí bazénu - se návštěvníci pohybují bez běhání a tak, aby zabránili uklouznutí na mokré podlaze.

   

 12. Návštěvník je vždy povinen uposlechnout pokynů pracovníka areálu.

   

 13. Za zajištění první pomoci na bazénu a případné přivolání lékařské pomoci odpovídá plavčík. Návštěvník je povinen o každém úrazu, který se mu v prostorách bazénu stane, informovat plavčíky. 

   

 14. Hodinu před koncem provozu je uzavřen přístup do šaten z venku. 15 minut před ukončením provozu je návštěvník povinen opustit bazén (sauny), aby se stačil převléci do konce uzavírací doby. Po zavírací době je pohyb v prostorách bazénu (vestibul, sociální zázemí a další společné prostory) zakázán. 

   

 15. Každý návštěvník se zaplacením vstupného nebo použitím permanentního čipu dobrovolně podřizuje dodržování všech ustanovení Návštěvního řádu.

   

 16. Nárok na slevu ze vstupného je každý návštěvník povinen prokázat předložením příslušného dokladu, který k čerpání slevy opravňuje (občanský průkaz, karta pojišťovny...), a to vždy automaticky a sám - bez vyzvání pokladní.

   

   

  JE ZAKÁZÁNO:

  • křičet, pískat, dělat zbytečný hluk, běhat, vzájemně se potápět a srážet druhé osoby

  • skákat z podélných stran bazénů

  • bezdůvodné volání o pomoc

  • plivat na podlahu, močit do bazénu, odhazovat odpadky a jakkoli znečišťovat prostory areálu

  • kouřit, brát s sebou do prostor bazénů ostré a skleněné předměty

  • jíst v okolí bazénů

  • vstupovat do bazénů bez předchozího umytí bez plavek

   

  Z PROSTORU AREÁLU MŮŽE BÝT VYKÁZÁN BEZ VRÁCENÍ VSTUPNÉHO VYKÁZÁN NÁVŠTĚVNÍK, KTERÝ PŘES NAPOMENUTÍ PŘESTOUPÍ USTANOVENÍ NÁVŠTĚVNÍHO ŘÁDU NEBO NEUPOSLECHNE POKYNŮ PRACOVNÍKŮ AREÁLU.

   

  •  při znečištění vody v bazénu močí, výkaly či zvratky a při usvědčení znečišťovatele veškeré náklady na vypuštění bazénu, dezinfikaci a následné napuštění bazénu jde na účet poškozovatele

  • pracovníci areálu mohou při porušení pravidel Návštěvního řádu požádat o zakročení Policii ČR. 

Facebook ikona

Sledujte novinky a události
na Facebooku

Prohlédnout facebook

Aktuality

4 měsíce do Štědrého dne
23.08.2022
STŘEDA 24. SRPNA - VÁNOCE V AQUAPARKU/BAZÉNU. Do Štědrého dne zbývají 4 měsíce! Akce kvůli počasí přesunuta do vnitřních prostor bazénů. Čas: 10.00 - 13.00 hod.
Prázdninový provoz 10.00 - 20.00
13.07.2022
O letních prázdninách pro vás máme otevřeno denně 10.00 - 20.00 hodin. Nemusíte sledovat počasí jako v jiných bazénech...
Technologická odstávka
27.06.2022
Vnitřní bazény jsou od pondělí 27. června od 12 hodin až do pátku 1. července z důvodu technologické odstávky uzavřeny. Návštěvníci mají možnost využít venkovní aquapark a recepce zajišťuje úřední hodiny.
Všechny aktuality